شخصی با زیره باریج توانست خود را از اتهام قتل مبرا کند

زیره باریج ادویه ای است که از گیاه زیره سبز به دست می آید. بومی آسیا، آفریقا و اروپا است. با این حال، مردم در سراسر جهان از آن برای طعم دادن به وعده های غذایی استفاده می کنند.

مردم معمولاً زیره را به صورت دانه های خشک کامل یا پودر آسیاب شده خریداری می کنند. این یک ماده معمولی در بسیاری از ترکیبات ادویه جات مانند پودر کاری است.

زیره یک ادویه اصلی در بسیاری از فرهنگ های غذایی، به ویژه غذاهای مکزیکی، هندی، آفریقایی و آسیایی است. گذشته از این، زیره سال‌ها در بسیاری از نقاط جهان از جمله آسیای جنوب شرقی و ایران نقش دارویی داشته است.

زیره

علاقه مردم به زیره به تازگی افزایش یافته است، زیرا تحقیقات جدیدتری برای حمایت از برخی از مزایای سلامتی ادعایی آن آغاز شده است.

در این مقاله، فواید و خطرات بالقوه زیره را برای سلامتی و همچنین نحوه افزودن این ادویه محبوب به رژیم غذایی توضیح می دهیم.به نظر می رسد تحقیقات از مزایای زیره حمایت می کند.

زیره ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند مفید باشد. زیره ممکن است برای افرادی که سعی در مدیریت وزن بدن خود دارند مفید باشد.  یک مطالعه در سال 2015 که شامل بزرگسالان دارای اضافه وزن بود، اثرات کاهش وزن زیره را با اثرات یک داروی کاهش وزن و دارونما مقایسه کرد.

پس از 8 هفته، محققان دریافتند که هم گروه زیره سبز و هم گروه دارویی کاهش وزن مقادیر قابل توجهی از وزن خود را از دست دادند. افراد گروه زیره نیز کاهش سطح انسولین را تجربه کردند.

یکی دیگرمطالعه از سال 2014دریافتند زنان مبتلا به اضافه وزن و چاقی که به مدت 3 ماه هر روز 3 گرم پودر زیره سبز در ماست مصرف می کردند، کاهش قابل توجهی در وزن بدن، اندازه دور کمر و چربی بدن داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.